Historie BV studia

Tradice naší výroby začala již začátkem minulého století…
BV studio historie

Historie našeho BV studia začíná od roku 1925. K navázání na tradici nás inspirovali už naši pradědové, kteří své řemeslo brali opravdu vážně. Matěj Phauzer, zakladatel truhlárny, byl umělecký truhlář a řezbář. Jeho práce byla oceňována, prezentována na mnohých výstavách a budí obdiv dodnes.

BV studio historie

Ve 20. letech minulého století byla také postavena provozovna firmy a současně rodinné sídlo. Otisky práce Matěje Phauzera jsou vidět v truhlárně i blízkém okolí domu ještě dnes.

BV studio historie

Po roce 1948 bohužel došlo k přerušení tradice. Objekt byl komunistickou mocí našim předkům zabaven. K výrobě nábytku však sloužil i nadále pod názvem Bytová tvorba. Ale kvůli absolutnímu nezájmu a chybějícímu vztahu ke skutečným hodnotám značně chátral.

BV studio historie

V roce 1991 byl objekt rodině vrácen, po kompletní rekonstrukci dočasně pronajímán. V té době jsme se připravovali na převzetí rodinné firmy. Josef Blaženín studoval v Německu, poté se učil u uměleckého truhláře a restaurátora v Černošicích. Jiří Vokál po dokončení studia na stavební fakultě ČVUT pracoval u sklářského výtvarníka Jaromíra Rybáka v Praze.

V roce 2005 jsme založili společnost BV studio – interiéry s. r. o. Celá provozovna prošla promyšlenou modernizací. Dlouhou dobu jsme hledali a pečlivě vybírali kvalitní řemeslníky.

Originální nábytek se ve Všenorech vyrábí i dnes. Cítíme silný závazek k rodinné truhlářské tradici a chceme v ní pokračovat. Je nám vlastní poctivá ruční práce a věříme, že „je to v lidech“. Naší největší hodnotou jsou naši zruční  řemeslníci a bohaté zkušenosti.

Josef Blaženín a Jiří Vokál

podpisy